آرشیو وبلاگ

کاربرد مانیتور لمسی در مراکز آموزشی و امر آموزش

استفاده از مانیتورهای لمسی در مدارس، دانشگاهها و مراکز آموزشی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مغز انسان می تواند ارتباط مستفیمی با سیستم های اینتراکتیو برقرار کند و شاید بتوان گفت کمتر کالایی وجود دارد که بتواند به اندازه نمایشگر لمسی روی ذهن و مغز آدمی اثر گذاشته و این چنین ارتباط و تعامل برقرار کند. مطالعات متعدد نشان داده است که وقتی دانش آموزان خود در امر آموزش مشارکت فعال دارند، سریعتر و بیشتر یاد میگیرند. 

در مدارس و دانشگاهها مانیتورهای لمسی همانند یک کاتالیزور برای یادگیری و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان عمل می کنند. صرفه نظر از سن دانش آموزان و از رده پیش دبستانی گرفته تا فارغ التحصیلان دانشگاهی، همگی می توانند به طور طبیعی کاربران این سیستم ها باشند و در امر آموزش از آنها بهره برد.

 آموزش مواردی چون منحنی ها و نمایش آنها با مانیتورهای لمسی امر یادگیری را برای دانش آموزان راحت تر دلچسب تر و سریعتر می کند. آنها با اینترفیس صفخات لمسی راحت تر هستند و درک یک سری از مسایل را با تصویر ذهنی دادن به دانش آموز برای آنها راحت تر میکند. در مورد دانش آموزان معلول نیز چه معلول ذهنی و چه معلولیت بدنی استفاده از این سیستم ها و اپلیکیشن همراهشان، قدرت درک آنها را بالاتر برده و باعث میشود بتوانند به خوبی به روند یادگیری و آموزش خود ادامه دهند. به لطف مانیتور لمسی و نرم افزارهای مخصوص میتوانند یادگیری را ادامه دهند. 

هرچند کتابها و جزوات سنتی هنوز جای خود را در سیستم آموزشی به ویژه در سطوح بالاتر حفظ کرده‌اند، اما مانیتورهای لمسی نیز ثابت کرده اند که می‌توانند مکملی مناسب و شایسته باشند. معلمان مانیتور لمسی را برای بهبود فرایند تدریس و تشویق دانش آموزان به مشارکت مستقیم در آموزش دروس استفاده میکنند. سیستم های اینتر اکتیو و مانیتور های لمسی این امکان را به دانش آموزان و معلمان میدهد تا در سطحی با هم تعامل داشته باشند که با روش ها و وسایل سنتی قابل تصور نیست.

نمایشگر لمسی در محیط‌های آموزشی جذابیت زیادی دارند، زیرا به دانش آموز اجازه میدهد بطور مستقیم از طریق قلم یا انگشتان روی آن بنویسد و همچنین به راحتی نیز آن را پاک کند، درست مثل اینکه روی تخته‌سیاه مشغول نوشتن است. این ابزارهای دیجیتالی رابط‌کاربری ساده و کاربرپسندی دارند و به همین دلیل فرایند یادگیری به کاری سرگرم‌کننده و جذاب تبدیل میشود.

مانیتورهای لمسی، بخصوص مانیتورهای لمسی چندگانه، میتوانند به دانش‌آموزان و معلمان کمک کنند بطور تعاملی و با همکاری بیشتری روی پروژه‌ها کار کنند.‌ بسیاری از نرم‌افزارهای خلاقانه مثل Microsoft OneNote و PowerPoint برای استفاده لمسی یا با قلم عملکرد و کارائی مطلوبی دارند و به این دلیل دانش آموزان میتوانند از این نرم افزارها نهایت استفاده را ببرند. 

 

مانیتورهای لمسی که ازتکنولوژی ShodowsSense استفاده میکنند، (مانیتورهای مولتی تاچ) کاربرد و عملکرد بسیاری خوبی برای آموزش دارند. بعضی از مزایای کلیدی عبارتند از:

  • شناسایی ورودی قلم و پاک کن برای تقلید از ابزارهای سنتی که در تخته‌سیاه استفاده میشود.
  • استفاده از رابط کاربری USB HID برای سازگاری با سیستم‌عامل های محبوب .
  • پشتیباتی خلاقانه برای قلم مایکروسافت برروی ویندوز 7 و 8
  • پشتیبانی از لمس چندنقطه برای پروژه های مشترک

 

مانیتور لمسی نه تنها برای آموزش و پرورش کاربرد مطلوبی دارد بلکه میتواند یک تفاوت بزرگ در زمینه ی سلامت و مراقبت های بهداشتی ایجاد کند.

 

ماشمارا دعوت میکنیم که با ما تماس بگیرید تا درمورد چیزیکه سیستم های اینتراکتیو را برای نرم‌افزارهای آموزشی ایده آل میسازد بیشتر بدانید.